Het Corona-virus laat niemand onberoerd. U moet ongetwijfeld veel zaken extra doen of anders aanpakken. Dat kost veel tijd en aandacht. De meeste ondernemers zullen al weten dat sinds juli vorig jaar de wettelijke informatieplicht energiebesparing is ingegaan.
Met de informatieplicht willen het bedrijfsleven en de overheid energiebesparing versnellen. Zo krijgt ook de CO2-vermindering in Nederland een impuls, zoals dat staat in het Energieakkoord.
In de Rijnmond voert de DCMR het toezicht op die verplichting uit. De informatieplicht gaat voor u op als uw bedrijf of instelling meer dan 50.000 kWh elektriciteit of 25.000 m³ aardgas per jaar verbruikt. De Rijksdienst voor Ondernemend Nederland (RVO) geeft op hun site uitleg over de informatieplicht en dat u uiterlijk 1 juli 2019 moest aangeven welke energiebesparende maatregelen u hebt genomen.
Veel ondernemers hebben dat al gedaan, maar nog niet allemaal. Misschien kwam u er nog niet uit? Als u nu onlangs door de DCMR gevraagd bent om snel te rapporteren, dan kunnen de energie-adviseurs van de DCMR u op weg helpen om uw inhoudelijke vragen over de rapportage te beantwoorden.
Vragen om advies
info@dcmr.nl of tel. 010-246 8000.
Op de DCMR website
Over energiebesparing en de informatieplicht: https://www.dcmr.nl/onderwerpen/energie-besparen.html